Čo robím

Je to, čo robíme dôležité?

Situácia na Zemi sa čoraz viac zhoršuje. Príroda musí čeliť rôznym problémom, ktoré ľudia úmyselne alebo nepriamo spôsobili. Ako sa píše v tlačovej správe: „Ľudia ohrozujú už i vlastnú existenciu a pomôže len okamžitá zmena životného štýlu.“ Zatváranie očí pred týmito problémami nie je riešením, rovnako ako vyhlásenia, že nič z toho nie je reálnym a veľkým problémom. Pretože ak si zničíme náš domov, našu planétu, nič viac nám nezostane. Ľudia by sa preto mali viac zaujímať o vážne témy, akými sú napríklad globálne otepľovanie, znečistenie ovzdušia, vody a zmena klímy.

Budúcnosť našej planéty máme vo vlastných rukách a je iba na nás, ako s tým naložíme. Máme možnosť zmeniť svet k lepšiemu, zmeniť svoje návyky a urobiť tak niečo dobré pre planétu. Verím, že každý človek, ktorý má srdce na správnom mieste, vníma súčasnú situáciu na našej planéte.

Môžeme zmeniť svoj životný štýl, obmedziť konzumáciu mäsa, produkovanie plastov alebo začať s podobne dôležitými zmenami v našom živote. Nie je to nič zložité a môžem osobne povedať, že to človeka nijak neobmedzuje. Ak zmeníme svoj život na EKOLOGICKÝ, začnú sa okolo nás diať krásne veci a budeme sa na svet pozerať inými očami. Začneme vnímať krásu a krehkosť našej prírody, budeme si ceniť každého jedného človeka, ktorý spolu s nami chce urobiť niečo dobré. Zbieranie smetí, nakupovanie s vlastnou plátennou taškou, triedenie odpadkov, upcyklácia

A ako toto všetko dokáže pomôcť prírode? Je pravda, že všetky činy, ktoré my „obyčajní“ ľudia dokážeme urobiť, sú činmi malými. No aj keď sa to na prvý pohľad nezdá a pýtate sa, ako jeden človek môže zmeniť celý svet, opak je pravdou. Pretože ku tomu jednému človeku sa pridá druhý, tretí, tisíci, až ich bude cez milión. A to je už veľa, čo?


Chcem vám povedať, ako sa to všetko začalo u mňa. Mnohokrát som už spomínala, že od malička som vnímala, že niečo nie je v poriadku, že niečo robíme zle a pritom to môžeme zmeniť. Dlho som váhala, či mám na to odvahu a silu. No od momentu, keď som sa odhodlala a vytvorila stránku, ničoho neľutujem. Stane sa, že ma ľudia nechápu, že sa mi smejú za moje ciele, no príde deň, kedy sa všetko zmení a aj ľudia v našom okolí pochopia, aké je to dôležité. Som nesmierne vďačná za chápavých a empatických ľudí, ktorí mi dávajú silu pokračovať ďalej. Ďakujem aj mojim spolužiakom, ktorý mi priamo do očí dokázali povedať, aký veľký obdiv voči mne majú. Ako si na mne vážia, že som vykročila z davu a nezľakla sa polien pod nohami. Preto pokračujem ďalej a ešte väčšmi verím, že to má zmysel.